Wertkulator- aerator GATEC GT 138 WSR to jedno urządzenie mogące pracować jako wertykulator i aerator. W wyposażeniu maszyny znajdują się dwa wałki robocze (sprężynowy i nożowy). Maszyna napędzana jest nowoczesnym silnikiem RATO R210 o bardzo dużej pojemności (209 cm3) i mocy (5.8 KM).

Zapytaj o dostępność
Dostępny od: 0000-00-00

CENA BRUTTO: 1 349,00 zł

Pakiet zawiera:

Cena promocyjna obniżona o 300 zł w sprzedaży przedsezonowej.

Ilość maszyn i czas promocji ograniczone. Nie zwlekaj – kup dziś i skorzystaj z promocji. 

Dodatkowo otrzymasz od nas olej silnikowy do pierwszego zalania - GATEC SAE30 0.6 l

Dane techniczne:

 • Silnik: jednocylindrowy, chłodzony powietrzem, 4-suwowy
 • Pojemność silnika: 209 cc
 • Model silnika: RATO R210
 • Moc znamionowa silnika: 4.3 kW / 5.8 KM
 • Prędkość znamionowa: 3400 obr/min
 • Pojemność zbiornika paliwa: 3.0 l
 • Pojemność olejowa: 0.6 l
 • Szerokość pracy: 380 mm
 • Pojemność kosza na trawę: 45 l
 • Głębokość pracy: od -10 mm do +10 mm
 • Masa netto 37 kg

Funkcje pracy urządzenia:

W wyposażeniu maszyny GT 138 WSR znajdują się dwa wymienne wałki robocze, dzięki czemu urządzenie może pracować jako wertykulator lub aerator, zapewniając kompleksową ochronę i pielęgnację Twojego trawnika. Dzięki przemyślanej konstrukcji, wymiana tych elementów roboczych jest wyjątkowo prosta i szybka.

✅ Wertykulator

Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej. Stosując wertykulację osiąga się dodatkowo zwiększenie elastyczności trawnika oraz zwiększenie przepuszczalności gleby zagęszczonej w dolnych warstwach.

✅ Aerator

Napowietrzanie gleby służy rozluźnianiu podłoża i pobudzeniu trawy do lepszego ukorzeniania. Pod wpływem aeracji masa korzeni traw wyraźnie się zwiększa, a darń trawnika wyrównuje się. Systematyczna aeracja przyczynia się do obniżenia strat wynikających z nadmiernego wyparowywania wody, efektywniejszego działania nawozów, podniesienia średniej temperatury gleby w strefie korzeniowej, a także zwiększa elastyczność trawnika oraz zwiększa jego zdolności regeneracyjne.

Urządzenie dodatkowo może pracować z założonym koszem do zbierania resztek trawy lub bez tego kosza, zostawiając resztki pełniące rolę nawozu na podłożu.

Wałek sprężynowy

Umożliwia przeprowadzenie zabiegu aeracji trawnika, napowietrzając go i czyszcząc z obumarłej biomasy. Dobry przepływ powietrza w strefie korzeniowej trawy wspomaga jej wzrost, ogranicza procesy gnilne i zapobiega chorobom.

Rozluźnienie podłoża ułatwia przenikanie wody i nawozów zapewniając lepsze odżywienie trawnika. Dzięki temu trawnik pozostaje w dobrej kondycji i zdrowiu, odwdzięczając się pięknym wyglądem i stabilnym wzrostem.

Wałek nożowy

Zadaniem wałka nożowego jest przeprowadzenie zabiegu wertykulacji. Jest to bardzo intensywny zabieg napowietrzania gleby i czyszczenia trawnika z filcu. Dobrze ponacinany system korzeniowy trawy pozwala na jej lepsze rozkrzewienie, silniejszy wzrost oraz szybkie wypieranie chwastów z trawnika. 16 ostrych noży zostało wykonanych z trudnościeralnej, utwardzonej stali.

Wymiana elementów roboczych

System mocowania wałków umożliwia szybką i bezproblemową wymianę elementów roboczych. Zwykle wymiana taka trwa 3-4 min, wystarczy odkręcić 4 śruby i zamienić wałek na drugi.

Mocowanie wałka na metalowych tulejach i jego sposób łożyskowania  jest bardzo trwałe i niezawodne.

Napęd wałka roboczego

System napędu wałka roboczego oparty jest na przekładni pasowej z paskiem zębatym. Pasek zębaty charakteryzuje się znacznie lepszą współpracą z kołem pasowym. Przeznaczony jest do przenoszenia większych obciążeń i wysokich prędkości obrotowych. Dzięki swojej specjalnej budowie jest bardziej odporny na ścieranie i wydłużanie a uzębienie dodatkowo zwiększa wytrzymałość i nośność paska.

Paski zębate są znacznie większa wydajność i trwałość w stosunku do zwykłych pasków klinowych.

Najnowszej generacji silnik firmy RATO, o bardzo dużej pojemności 209 cm3. jest jednym z największych i najmocniejszych silników stosowanych w wertykulatorach. Silnik tego renomowanego producenta jest gwarancją maksymalnej wydajności i komfortu pracy maszyną.

Silnik RATO R210 charakteryzuje:

 • duża pojemność (209 cm3) i moc znamionowa 5.8 KM,
 • żeliwna tuleja cylindra. Żeliwny cylinder to większa wytrzymałość i trwałość jednostki napędowej. Większa wytrzymałość na wyższą temperaturę czy chwilowy brak smarowania. Silnik z tuleją żeliwną ma 2-3 krotnie dłuższy czas pracy niż silnik z tuleją aluminiową,
 • hartowane dźwigienki zaworów i zawory. Gwarancja bezobsługowości i łatwiejszego rozruchu,
 • specjalnie zaprojektowana komora spalania. Większa moc przy mniejszym zużyciu paliwa,
 • czujnik poziomu oleju zabezpieczenie wyłączające silnik przy niskim poziomie lub braku oleju silnikowego.

Metalowa obudowa

Cała obudowa została wytłoczona blachy stalowej, wzmocniona odpowiednimi przetłoczeniami i pomalowana proszkowo

Regulacja głębokości pracy

Wygodna i komfortowa regulacja głębokości pracy w zakresie -10 do +10 mm. Trwałe metalowe elementy regulujące.

Kosz

W wyposażeniu podstawowym maszyny pojemny kosz o pojemności 45l. Górna plastikowa część kosza zabezpiecza przed nadmiernym kurzem w czasie pracy.

Koła

4 koła o jednakowej średnicy, łożyskowane na łożyskach kulkowych.

Uchwyt

Wygodny uchwyt pokryty miękką otuliną.

Wysyłka

Wertykulator zapakowany w oryginalne opakowanie jest umieszczony i zabezpieczony na czas transportu na palecie, którą wysyłamy firmą spedycyjną.

GATEC

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Jest to nowa marka polskiego producenta maszyn i urządzeń ogrodniczych działającego na rynku od 1982 roku. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, a podawane przez nas dane techniczne oferowanego sprzętu są realne i prawdziwe. Wszystkie nasze urządzenia posiadają wymagane atesty i deklaracje zgodności CE, oraz polskie instrukcje obsługi.

Trwałość i niezawodność naszych urządzeń, szczególna dbałość o Klienta, własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, oraz pełen dostęp do części zamiennych wyróżniają nas na tle konkurencji. Kupując u nas wspierasz polską firmę, która ma za sobą wiele lat doświadczenia oraz setki tysięcy sprzedanych maszyn i urządzeń u zadowolonych użytkowników.

Produkty powiązane